Uluslararası Final Üniversitesi ile Kıbrıs Türk Ekonomi Kurumu işbirliğinde ve KKTC Merkez Bankası’nın katkılarıyla “Küresel Kriz Sonrası Dönemde Yerel Krizler: Ağustos 2018 Türkiye Örneği” konulu panel 4 Mart Pazartesi günü saat 10.30’da Uluslararası Final Üniversitesi Konferans Salonu II’de gerçekleştiriliyor.

Kıbrıs Türk Ekonomi Kurumu Başkanı ve Uluslararası Final Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dimağ Çağıner’in açılış konuşması ile başlayacak olan panele Türkiye Ekonomi Kurumu Başkanı ve Uluslararası Final Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Uygur moderatörlük edecek.  

 

Alanında uzman konuşmacılar

“Küresel Kriz Sonrası Dönemde Yerel Krizler: Ağustos 2018 Türkiye Örneği” başlığı ile gerçekleşecek olan panelde KKTC Merkez Bankası Başkanı Rifat Günay, York Üniversitesinden Ekonomi Profesörü Gülçin Özkan ve Türkiye Ekonomi Kurumu da dahil olmak üzere uluslararası ekonomi birlikleri üyesi Prof. Dr. Fatma Doğruel konuşma yapacak. Ülkemizin, Türkiye’nin ve bölgenin ekonomi gündemine ışık tutacak olan panele sektörün önemli isimlerinin yanı sıra KKTC ve Türkiye’den konuklar katılacak. Panel, tüm halkın katılımına açık olarak gerçekleştirilecek.