İki kardeş ülke olan Türkiye Cumhuriyeti ve Kırgız Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa kurulan Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, uluslararası nitelikli özel statülü bir devlet Üniversitesidir. Orta Asya’nın en gelişmiş kampüsüne sahip olan üniversitemizde Yaz Okulunun  24 Haziran – 3 Temmuz 2019 tarihinde yapılması kararlaştırılmıştır.
Yaz Okulu sırasında katılımcılara Kırgızistan’ın dili, kültürü, tarihi, coğrafyası, siyaset ve benzeri konularda seminerler verilecek; ayrıca sosyal, kültürel programlar ve geziler düzenlenecektir. Yaz Okulu için belirlenen 150 ABD Doları katılım ücreti karşılığında seminerlerin yanı sıra üniversitede yemek ve kalacak yer sağlanacak, ayrıca Bişkek ve yakın çevresindeki tarihi, turistik yerlere geziler yapılacaktır. Katılımcılar için talep doğrultusunda ek ücretle Isık Göl, Kazakistan veya Özbekistan’a ekstra turlar da düzenlenebilir.
Yaz Okuluna katılmak isteyen öğrencilerinizin listesini en geç 8 Haziran 2019 tarihine kadar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresine gönderilmesi gerekmektedir..