19

Mayıs

İlk Türk Keneşi Türk Üniversiteler Birliği spor oyunları sona erdi.
19.05.17

Türk Keneşi Türk Üniversiteler Birliği (TÜRKÜNİB) Dönem Başkanı Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi’nin (KTMÜ) ev sahipliğinde düzenlenen I. Spor Oyunları sona erdi.
I.Türk Keneşi TÜRKÜNİB Spor Oyunları’nın kapanış töreni ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı KTMÜ Kapalı Spor Salonu’nda bugün (19 Mayıs 2017) gerçekleştirildi.
Tören ve kutlama programı Media Manas’ın Facebook canlı yayınıyla tüm dünyaya iletildi.
Törene Azerbaycan’ın Kırgızistan Büyükelçisi Hidayet Oruçov, Kazakistan’ın Kırgızistan Büyükelçisi Ayımdos Bozcigitov, Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Recep Sula, Askeri Ataşesi Erkan Erbay, Türk Keneşi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ömer Kocaman, Türk Keneşi TÜRKÜNİB Dönem Başkanı ve KTMÜ Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Balcı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Anvar Mokeyev ve Prof. Dr. Hüseyin Öğüt, sporla ilgili kurumların temsilcileri, sporseverler, akademisyenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.
Dostluk ve kardeşlik içinde mücadele...
TÜRKÜNİB Dönem Başkanı ve KTMÜ Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Balcı, açılış konuşmasında, “TÜRKÜNİB’in kuruluşundan bu yana geçen süre içerisindeki ilk somut faaliyetimiz olan Spor Oyunlarını başarıyla gerçekleştirdik. Oyunlara katılan sporcular dostluk ve kardeşlik içinde mücadele ederek, hak ettikleri madalya ve dereceleri aldılar.” dedi.