02

Nisan

Yaz Okulu
02.04.18

16 Kasım 2017 tarihinde İran’ın Erdebil şehrinde gerçekleştirilen Merkezi Asya Üniversiteler Birliği I. Genel Kurulu’nda alınan karar çerçevesinde Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Ekonomi, Rus Dili, Tarih, Türkoloji ve Uluslararası İlişkiler alanlarında “Yaz Okulu” düzenleyecektir.
İki kardeş ülke olan Türkiye Cumhuriyeti ve Kırgız Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa kurulan Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, uluslararası nitelikli özel statülü bir devlet Üniversitesidir. Orta Asya’nın en gelişmiş kampüsüne sahip olan üniversitemizde Yaz Okulunun söz konusu beş tema çerçevesinde 25 Haziran – 6 Temmuz 2018 tarihinde yapılması kararlaştırılmıştır.
Yaz Okulu sırasında katılımcılara Kırgızistan’ın dili, kültürü, tarihi, coğrafyası ve seçtikleri tema ile ilgili konularda seminerler verilecek; ayrıca sosyal, kültürel programlar ve geziler düzenlenecektir. Yaz Okulu için belirlenen 250 ABD Doları katılım ücreti karşılığında seminerlerin yanı sıra üniversitede yemek ve kalacak yer sağlanacak, ayrıca Bişkek ve yakın çevresindeki tarihi, turistik yerlere geziler yapılacaktır. Katılımcılar için talep doğrultusunda ek ücretle ekstra turlar da düzenlenecektir.